×

Nişan Organizasyonları


Nişan Organizasyonu

Nişan evlilik yolunda ilk ciddi adımların atıldığı dönemdir. Gelin adayı ve damat adayını aileleri artık birbiri ile gerçek anlamda tanışma sürecine girmiştir. Nisan kelimesi işaret, iz, belirti, alamet manasına gelmektedir. Yani evliliğin belirtisi, alameti anlamında kullanılabilir. Nişanlanan çiftlere evliliğe doğru ilk adımı atmış gözü ile bakılır. Nisan her iki tarafın ailelerinin de onayı ile aile içerisinde küçük bir tören olabileceği gibi görkemli bir düğün havasında da geçebilir. Her nasıl düzenlenirse düzenlensin nisan töreni ciddi bir hazırlık süreci gerektirir. Nişanlılık, evlilik hazırlıklarının hızlandığı dönemdir. Ufak tefek streslerin yaşanması normaldir. O andan itibaren her anınızın, heyecanınızın ve hatta stresin bile keyfini çıkarın.


Nişan Organizasyonlarınız için;

Tüm detayları tek bir adreste bulabileceğiniz, en ince detayına kadar Nota Düğün Salonları 1-2 hizmetinizde.


Nişan Mekanları

Yüzükleriniz hayatınız boyunca takacağınız en anlamlı aksesuarlarınız olacaktır. Geleneklerimize göre yüzükler damadın geline, gelinin damada hediyesi şeklinde karşılıklı olarak alınır. Karar verme aşamasında kafanızın karışmaması için ve beğenmeme korkusunu üstünüzden atmak için sürpriz yapmak yerine birlikteyken seçimizi yapın. Kuyumcuya birbirinizin yüzükleri içerisine isimlerinizi ve nisan tarihinizi yazdırmayı unutmayın.


Muhteşem gözükmeniz gereken bir gece olan nişan töreniniz, düğün gecenizde beyazlar içinde olacağınıza göre, nişan gecenizde canlı renkleri öneririz. En görkemli nişan törenleriniz de sizlere eşlik etmekten gurur duyarız.